Većinu ljudi pojam školovanja asocira na sate i sate sjedenja u učionicama, čitanje velikog broja knjiga, neprospavane noći kako bi se ostvarili rezultati. Mnogi od nas završe formalno obrazovanje koje nam je potrebno da se zaposlimo i dobivamo pristojnu plaću od koje možemo živjeti. Mnogi od nas stanu i prepuste se svakodnevnici misleći kako je formalno obrazovanje dovoljno. Naravno, sve ovisi o potrebama, mogućnostima i željama čovjeka. Na sreću, ja sam onaj tip osobe koji voli učiti, obrazovati se, saznavati nove informacije, stjecati poznanstva i raditi dobro za sebe. Tako sam odlučila vrijeme koje sam imala između završetka preddiplomskog i početka diplomskog studija iskoristiti za neformalno obrazovanje i razvijanje same sebe. Idealan izbor u tom trenutku činila mi se Vedra kuća znanja, odnosno Poslovno učilište Filaks koju uspješno gradi i vodi još od 2001. godine dr.sc. Elvira Mlivić Budeš. Dodatni motiv dala mi je mogućnost dobivanja stipendije te informacija da se pri završetku stječe novo zvanje koje se upisuje u e – radnu knjižicu. I sad mogu ispričati jednu lijepu i pozitivnu priču i motivirati sve da se krenete neformalno obrazovati.

Moj put u Vedru kuću znanja krenuo je prijavom za stipendiju koju sam uz još jednog kolegu i dobila. Kad sam došla na upis oduševila me kombinacija boja kojom je Učilište uređeno, srdačnost i pozitivna energija spomenute Elvire. Ono što vam moram priznati, Elviru sam imala prilike upoznati kao profesoricu i nekoliko godina prije što mi je bio dodatni motiv za upisivanje upravo njenog Učilišta. Znala sam da iza slogana „Vedra kuća znanja“ upravo stoji vedra i vesela Elvira.

Nakon upisa počela su prva predavanja. Neke od njih vodila je upravo Elvira koja nam je prenijela svoje znanje koje je i sama stekla kroz formalno, ali i neformalno obrazovanje te kroz bogatu praksu koju je ostvarila u životu. Malo teorije, malo prakse i sati s Elvirom proletjeli su. Osim Elvire koja je jedna od mojih najdražih profesorica, predavanja su nam držali predavači Krešimir Macan, Kamilo Antolović koji osim što posjeduju puno teorijskog znanja, posjeduju i puno praktičnog znanja jer imaju kako bih ja rekla „puno utakmica u nogama.“  Ono što me dodatno oduševilo u ponudi su webinari. U prijevodu bi to značilo da slušate i gledate predavanje putem računala u udobnosti svog doma uz šalicu kave ili čaja. Osim webinara, iznenadila me terenska nastava na kojoj smo posjećivali agencije u kojima su nam zaposlenici odgovarali na naša pitanja i pokazali nam kako oni funkcioniraju u vrlo dinamičnom okruženju.

Stečeno znanje imali smo prilike pokazati radeći zadane projekte u timovima, a svoje prezentacijske vještine koje smo naučili u Filaksu, pokazali smo na prezentaciji tog projekta.

Na kraju puta čeka vas završni ispit. Budući da gradivo prođete u Vedroj kući znanja uz izvrsne predavače i puno prakse, dobar rezultat ne može izostati.

U Vedroj kući znanja možete izabrati mnoge programe, a ono u što sam sigurna jest da ne možete pogriješiti u odabiru. Uvijek će vas dočekati nasmijana Elvira i puno dobrih, kvalitetnih, pametnih i uvijek raspoloženih predavača. Na kraju ćete dobiti i nekoliko bonus predavanja, webinara i terenskih nastava. Ako sam nekog uspjela motivirati da se obrazuje i gradi sebe, preporučam da kliknete na www.filaks.hr i tako napravite prvi korak prema Vedroj kući znanja. Sretno!