Iskrena i otvorena komunikacija Zlatka Dalića iznimno je doprinijela uspjehu hrvatske reprezentacije na Svjetskom nogometnom prvenstvu. Mišljenje je to mnogobrojnih komunikacijskih stručnjaka među kojima su i oni iz žirija Grand PRixa Hrvatske udruge za odnose s javnošću. Zato je popularni nogometni izbornik ušao u završnicu izbora za Komunikatora godine.

Projicirajući sliku „jednog od nas“ svojom je otvorenošću, odmjerenošću i odlučnošću uspjehe dijelio s drugima, a odgovornost za probleme preuzimao na sebe. Krizne situacije prije prvenstva i tijekom njegova trajanja rješavao je u maniri iskusnog komunikacijskog stručnjaka, homogenizirajući momčad i čuvajući dignitet svojih igrača. Nije bježao od problema, stvari je nazivao pravim imenom i komunicirao neuobičajeno iskreno i izravno. Za vrijeme trajanja prvenstva ostavio je dojam kako je u svakom trenutku rekao baš ono što je trebalo reći. Promovirajući izraz „poniznost“ u jednoj je riječi obuhvatio svu suprotnost pretjerivanju i pozivanju na upitni autoritet. U trenutku kada je u Hrvatskoj kronično nedostajalo izvrsnih komunikatora i kvalitetnih lidera, komunicirao je na način koji je, barem na neko vrijeme, ujedinio Hrvatsku“, istaknula je Maja Gradišar Perotić, predsjednica žirija 12. Grand PRixa.

Dodala je kako je Dalić i nakon stišavanja euforije ostao vjeran otvorenoj komunikaciji te je upravo zbog iskrenosti, kao i svaki javno istaknuti pojedinac u Hrvatskoj, svojim stavovima o pojedinim temama izazivao podijeljene reakcije.

„Svoju komunikaciju nisam smatrao nečim posebnim i drago mi je da me struka procijenila dobrim. Kod mene to ide nekako prirodno. Mislim da su za komunikaciju najvažnije iskrenost, istina i otvorenost. Također je jako važno poštivati svojeg sugovornika, biti kratak, jasan i pošten. Ne treba se bojati komunikacije jer istina se uvijek dozna. Treba biti odgovoran i otvoren, biti spreman na pohvale, ali i kritike“, kazao je Zlatko Dalić.

Za titulu Komunikatora godine bori se sa Vojkom V, Igorom Rudanom, Petrom Stipetićem i Tvrtkom Barunom. Kome će pripasti prestižna titula, bit će objavljeno na svečanosti Grand PRixa u srijedu, 13. ožujka 2019. godine u Zagrebu.

 

Podijeli objavu
Prethodni članakAgencija Manjgura traži mlađe savjetnike za odnose s javnošću
Sljedeći članakSir Martin Sorrell dolazi na Dane komunikacija
HUOJ je strukovna udruga i okuplja djelatnike koji se bave poslovima vezanim za odnose s javnošću radi unapređenja struke kao i zaštite njihovih interesa kroz različite djelatnosti predviđene Statutom udruge. Udruga radi na obrazovanju i stručnom usavršavanju članova, organizira godišnje konferencije za odnose s javnošću, radionice i stručne rasprave i dodjeljuje godišnju strukovnu nagradu Grand PRix. HUOJ je 2007. pokrenuo stručnu biblioteku „PRint“ (PR international) u kojoj je dosad objavljeno 11 stručnih knjiga i priručnika - prijevoda eminentnih svjetskih i djela naših autora. Rad udruge organiziran je prema sekcijama (Sekcija za javni sektor i nevladine udruge, Sekcija za DOP, Sekcija za korporativne komunikacije, Studentska sekcija), radnim grupama (Radna grupa za digitalne komunikacije, Radna grupa za obrazovanje u OSJ HUOJ edu, Radna grupa za HUOJ certificiranje, Radna grupa za istraživanje stanja u struci) te lokalno po podružnicama HUOJ-a ( Dalmatinska podružnica, Dubrovačka podružnica, Primorsko-istarska podružnica, Podružnica središnje Hrvatske, Slavonska podružnica) Više možete pročitati na: huoj.hr.