Hrvatska udruga za odnose s javnošću (HUOJ) dodijelila je godišnje nagrade Grand PRix 2015 za najbolja ostvarenja u odnosima s javnošću. Laureati osme po redu dodjele nagrada su HEP – Hrvatska elektroprivredaMuzej grada ŠibenikaMaksima komunikacijeBisnodeZagrebačka banka i DM – Drogerie marktCoca–Cola HBC Hrvatska i Hrvatska poštaPublico i Kreator (ATK).

Kruna večeri bila je dodjela nagrade za poseban doprinos u razvoju struke. Ovu laskavu titulu ponijela je Daria Mateljak, direktorica konzultantske agencije Hauska & Partner. Predsjednica HUOJ-a Aleksandra Kolarić je prilikom uručivanja nagrade opisala Dariu riječima: „Izravna i jasna, uvijek na strani profesionalnog digniteta struke, uvijek na strani etičnosti, društvene odgovornosti, ljudskih vrijednosti. U tome je duboko autentična, ona potiče i inspirira, prvenstveno svojim primjerom, a zatim i primjerom tima kojim se okružila, s karijerom vrijednom svakog poštovanja. Ona je i šarmantna rokerica, od prvih dana članica naše PR-ovske zajednice, koja već 23 godine savjetuje članove vlada i domaćih i stranih korporacija,  podučava na visokim školama i seminarima, polazeći od stajališta da je naša struka „jedna od onih struka koje započinju rješavanjem sukoba oko lopte i lutke u vrtiću i iz kojih se nikada ne ide u penziju.“

Nagrade Grand PRix HUOJ-a dodjeljuju se najboljim komunikacijskim projektima te je ove godine u konkurenciji bilo prijavljeno čak 52 projekata. Stručni žiri u sastavu od jedanaest komunikacijskih stručnjaka, na čelu s predsjednicom Vlatkom Škorić, ocijenio je projekte u sedam kategorija te su posebne nagrade dodijeljene i pojedincima za izvrsnost u stručnim ostvarenjima.

Projekt 20(x) IMAMO ŽICU Hrvatske elektroprivrede najbolji je u kategoriji Grand PRix za društveno odgovorno poslovanje. Za istu nagradu u finalu su konkurirali „Medveščakovi „Ružičasti listopad“ dresovi“ (KHL Medveščak i Podravka), te „Moje sunce za Gunju“ (INA – Industrija nafte).

Nagradu Grand PRix za odnose s javnošću u javnome sektoru odnio je Muzej grada Šibenika s projektom „Prva sezona revitalizirane tvrđave Sv. Mihovila u Šibeniku“. Za ovu nagradu borili su se „Grad Novalja – Turistički bonton i regulacija buke“ (Libra) i „Grad je pozornica“ (Kreator (ATK) za Grad Šibenik).

Najbolji u kategoriji Prilagodbe svjetske kampanje bio je projekt Maksima komunikacija pod nazivom „Europeana 1914 – 1918.: Dani prikupljanja uspomena iz prvog svjetskog rata“. Nominirani u ovoj kategoriji bili su i „Rudolph van Veen u Hrvatskoj“ (IM&C) i „Dan odgovorne konzumacije“ (Heineken Hrvatska).

Pobjednik u kategoriji Grand PRix za odnose s javnošću u poslovnome sektoru za male i srednje tvrtke je Bisnode s projektom „Financijski rječnik najvažnijih ekonomskih pojmova,“ dok su drugi finalisti bili „Fuliranje kod Uspinjače“ (Kokoš ili jaje i Komunikacijski ured Colić, Laco i partneri) i „Dan odgovorne konzumacije“ (Heineken Hrvatska).

U kategorijama Grand PRix za odnose s javnošću u poslovnome sektoru za velike tvrtke, unutrašnjoj i digitalnoj komunikaciji po dva su pobjednika. „U kategorijama odnosi s javnošću u nevladinu sektoru i političkoj komunikaciji ove godine nije bilo prijavljenih projekata. U spomenutim kategorijama projekti su iznimno kvalitetni i ima više od deset prijava. Stoga je žiri odlučio dodijeliti dodatne nagrade i na taj način dati šansu drugim kvalitetnim projektima da dobiju priznanje za svoj rad“, pojasnila je Vlatka Škorić, predsjednica stručnog žirija.

Nagradu u kategoriji velike tvrtke odnijeli su Zagrebačka banka s projektom Image kampanja – 100 prvih godina i DM Drogerie markt  „…jer najbolje dolazi iz prirode!“. Finalisti ove kategorije bili su i „Otvorenje robne kuće IKEA Zagreb“ (IKEA Zagreb) i „Likovno edukativni projekt Volim mlijeko“ (Dukat).

Priznanje za unutrašnju komunikaciju dobila je Coca-Cola HBC Hrvatska za „Komunikacijski program za prodajne predstavnike te Hrvatska pošta za „Promjenu korporativne kulture“. Među finalistima još su bili Pliva s „Uvođenjem društvene mreže u Plivu“ i Heneken Hrvatska s „Što bi tvoji bez tebe?“

Slavili su i Publico s projektom Posao iz snova te Kreator (ATK) s projektom „115 godina pisme i veselja“ u kategoriji digitalne komunikacije. Za ovu nagradu borili su se još Manjgura s „Vraćen život“ te IMAGO reklamna agencija s projektom „Vitastiq“.

Odlukom stručnog žirija, nagrada za Komunikatora godine u 2014. dodijeljena je Viktoru Žmegaču, književnom teoretičaru, povjesničaru, germanistu i muzikologu.

On je čovjek koji, unatoč respektabilnim godinama, zahvaljujući pozitivnom stavu, mladenačkom poletu, bistrini i lucidnosti ostaje nepresušno vrelo inspiracije. U mnogo desetljeća njegove karijere vrlo bi se teško moglo naći ijednu retoričku ili komunikacijsku grešku – kako za katedrom, na stručnim skupovima, tako i u njegovim medijskim nastupima. On je  – Viktor Žmegač  i –  jednostavno rečeno – on je paradigma dobroga komunikatora. Akademika Žmegača večeras nema s nama jer je na putovanju koje je organizirao prije nego li je saznao za ovu nagradu. On jednostavno nema vremena od silnih putovanja, sastanaka u Akademiji, izložbi, kazališnih predstava… Pravi komunikator!“, obrazložila je odluku predsjednica Grand PRix stručnog žirija Vlatka Škorić.

Podijeli objavu
Prethodni članakPR/Mediji clipping – pregled tjednih događanja 13.03.2015.
Sljedeći članakIz medija o medijima – veljača 2015
HUOJ je strukovna udruga i okuplja djelatnike koji se bave poslovima vezanim za odnose s javnošću radi unapređenja struke kao i zaštite njihovih interesa kroz različite djelatnosti predviđene Statutom udruge. Udruga radi na obrazovanju i stručnom usavršavanju članova, organizira godišnje konferencije za odnose s javnošću, radionice i stručne rasprave i dodjeljuje godišnju strukovnu nagradu Grand PRix. HUOJ je 2007. pokrenuo stručnu biblioteku „PRint“ (PR international) u kojoj je dosad objavljeno 11 stručnih knjiga i priručnika - prijevoda eminentnih svjetskih i djela naših autora. Rad udruge organiziran je prema sekcijama (Sekcija za javni sektor i nevladine udruge, Sekcija za DOP, Sekcija za korporativne komunikacije, Studentska sekcija), radnim grupama (Radna grupa za digitalne komunikacije, Radna grupa za obrazovanje u OSJ HUOJ edu, Radna grupa za HUOJ certificiranje, Radna grupa za istraživanje stanja u struci) te lokalno po podružnicama HUOJ-a ( Dalmatinska podružnica, Dubrovačka podružnica, Primorsko-istarska podružnica, Podružnica središnje Hrvatske, Slavonska podružnica) Više možete pročitati na: huoj.hr.